Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ana Sayfa

 

İktisadi Raporlama ve İstatistik Müdürlüğü tarafından;
Resmi İstatistik Programı çerçevesinde ulusal boyutta ekonomik ve sosyal alanda verilerin derlenmesinden sorumlu olan kurum/kuruluşlarca üretilmekte olan istatistikler esas alınarak; “Yönetici Özetleri” ve “Bilgi Notları” hazırlamakta ve kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. “Yönetici Özetleri” ve “Bilgi Notları”nda yer alan veriler Resmi İstatistik Programında sorumlu olan kurum/kuruluş verileridir. Her tablo ve grafik altında kaynak belirtilmektedir. “Yönetici Özetleri” ve “Bilgi Notları”nda sunulan istatistik, gösterge ve yorumların kullanıcılar tarafından doğru olmayan biçimde kullanılması ve/veya bu bilgilerin kullanılmasından kaynaklanması olası zararlar konusunda Birliğimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. “Yönetici Özetleri” ve “Bilgi Notları”na http://tobb.org.tr/IktisadiRaporlama/Sayfalar/ggnot.php ; köprüsü ile erişilmektedir. 

 

İlgili kurum ve kuruluşlarca aylık, üç aylık ve yıllık bazda olmak üzere değişen periyotlarda yayımlanan  ekonomik veriler kullanılarak, "Ekonomik Göstergeler" hazırlanmakta ve Birliğimiz web sayfasında kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Ekonomik Göstergelere http://www.tobb.org.tr/ekonomstat/Sayfalar/AnaSayfa.php köprüsü ile erişilmektedir.

 

Türkiye ve dünya ekonomisinin gelişimi hakkında yıllık kapsamlı veri ve açıklamaları içeren “Ekonomik Rapor” hazırlanarak TOBB Genel Kuruluna ve basılı/elektronik ortamda kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Ekonomik Raporun tüm sayılarına http://www.tobb.org.tr/IktisadiRaporlama/Sayfalar/YillikEkonomikRapor.php adresinden erişilmektedir.

 

 “Sorularla TOBB” yayını hazırlanarak basılı ve elektronik ortamda kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Söz konusu yayına http://www.tobb.org.tr/IktisadiRaporlama/Documents/calismalar/sorularla%20tobb%20web.pdf adresinden erişilmektedir.

 

 “Sorularla Örnekleme, Araştırma ve Veri Derleme” yayını hazırlanarak basılı ve elektronik ortamda kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Söz konusu yayına http://www.tobb.org.tr/IktisadiRaporlama/Documents/calismalar/sorularla-anket.swf adresinden erişilmektedir.

 

“TOBB’un Penceresinden Rakamlarla 2011 Türkiyesi” adı altında bir yayın hazırlanmış, basılı olarak ve elektronik ortamda hizmete sunulmuştur. Söz konusu yayına http://www.tobb.org.tr/IktisadiRaporlama/Documents/calismalar/tobbpenceresi2011turkiyesi.swf adresinden erişilmektedir.

 

İktisadi Raporlama ve İstatistik Müdürlüğü tarafından hazırlanan basılı yayınlar, TOBB Yayın Müdürlüğü, Dumlupınar Bulvarı No:252 (Eskişehir Yolu 9. Km) 06530 /ANKARA (Tel:0312-218 20 52 Faks: 0312-218 20 64 E-posta: yayin@tobb.org.tr ) adresinden ücretsiz olarak temin edilebilinir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA