TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır’da Sur’un yeniden inşaası için temel atma törenine katıldı


04.01.2017 / DiyarbakırTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesini yeniden inşa edecek büyük projenin temel atma törenine katıldı.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise kadim şehir Diyarbakır'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizi bölemeyeceklerine, ayıramayacaklarına tüm cihan şahit olsun istedik." ifadesini kullandı.

 

Birileri ülkede nefret tohumları ekerken, bazı kesimlerin de 100 yıl önce bozulan planlarını diriltmek istediğini işaret eden Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:
Video Yükleniyor...


 

"Ama biz bu milletin her ferdine en çok da Diyarbakırlıların yüreğine güveniyoruz. Korkmuyoruz, korkmayacağız, bir adım bile geri adım atamayacağız. Bizi parçalamaya çalıştılar, çalışacaklar ama biz de hep birlikte ülkemizi birleştirmeye çalışacağız. Allah'a çok şükür ki Sur'u yaşanmaz hale getirenler, çukurlar kazanlar karşılarında çok kararlı bir millet ve devlet gördüler. Onları burada barındırmadınız, Allah hepinizden razı olsun. Şimdi sıra Diyarbakır yeniden imar etmekte. Kamu özel sektör işbirliği ile bunu en kısa sürede başaracağız."

 

- "Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edelim"

 

Başkan Hisarcıklıoğlu, herkesin mezhepçilik, ırkçılık ve terör fitnelerine karşı uyanık olması gerektiğini vurgulayarak, mezhep aidiyetinin İslam dünyasına büyük zarar verdiğini söyledi.

 

"İkinci fitne ırkçılıktır. Hepimiz Hazreti Adem ve Havva'dan geliyoruz." diyen Hisarcıklıoğlu, şunları dile getirdi:

 

"Üçüncü fitne de terördür. İslam ve terör kavramları yan yana kullanılıyor olması dahi Müslümanlar için utanç vericidir. DEAŞ, FETÖ ve PKK bunların hiçbirinin İslamla alakası yok. Çünkü Müslümanın Müslümana malı, canı ve ırzı haramdır. Müslümanlar olarak bu 3 fitneyi def etmeliyiz. Ülkemizin geleceğinden umutluyuz. Dünyanın en zor coğrafyasında bin yıldır ayaktayız. Daha iyisini de yaparız. Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah bu yıldan itibaren yeniden canlanan ekonomi ve reformlara odaklı bir başarı hikayesini birlikte yazacağız."

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA