TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı


13.03.2017 / Ankara14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu sağlık sektörünün bütün insanlık için vazgeçilmez bir alan olduğunu, bu sektörde çalışanların da kutsal bir görev üstlendiğini ifade etti. ​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Büyük fedakârlık isteyen ve insan sağlığı gibi çok kutsal ve onurlu bir işe hizmet eden tıp camiası, bütün milletimizin gönlünde özel bir yere sahiptir. Bir nefes sıhhat için gecesini gündüzüne katarak çalışanlarımıza hepimiz şükran borçluyuz.

 

Şu bir gerçek ki, toplumların sağlık sektörlerinin gelişmişlik düzeyi, insana verilen değerin uygarlık düzeyinin göstergesidir. Ülkemizde bu alanda her gün üzerine koyularak yapılan iyileştirmeler de bizi mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır. Unutmayalım ki sağlık sektörünün güçlü ve donanımlı olması, sağlıklı ve güzel yarınların habercisidir.

 

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak tıp dünyasına verdiğimiz önemin en somut göstergesi; TOBB ETÜ Hastanesini, ardından da TOBB ETÜ Tıp Fakültesi’ni hayata geçirmemiz ve bu alanda her zaman Türkiye’nin ve dünyanın en iyileri arasına girme hedefimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 14 Mart Tıp Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA