TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Anneler, toplumun temel direğidir”


13.05.2017 / AnkaraAnneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, anne sevgisinin yeryüzünde hiçbir şeyle mukayese edilemeyeceğini belirterek, “Anne yüreği, dünyanın en yumuşak, en merhametli yeridir. Dünyadaki her güzel şeyin altında annelerin imzası vardır” diye konuştu.​

Hisarcıklıoğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Fedakârlığa ve karşılıksız sevgiye, örnek isteseler sadece ‘anne’ cevabını verebilirsiniz. Anneler toplumun temel direğidir. O direk var olduğu müddetçe toplum ayakta kalır. Kadınlarına ve annelerine gereken değeri vermeyen toplumların, medeniyet yarışında geri kalmaya mahkûm olacakları bir gerçektir.

 

Bizim inancımızda, anneye sevgi ve hürmet emredilmiştir. “Annesinin gönlünü kıran büyük günah işler” bizim kültürümüzün en önemli uyarılarındandır.

 

Kadınlarımızın, annelerimizin aynı zamanda ekonomiye ve ticarete ellerini dokundurduklarında ne güzel bir bereketin ve başarının altına imza attıklarını da sayısız örnekle biliyoruz.

 

Türk iş dünyası olarak, kadınlarımızın ekonomi içindeki varlıklarını artırmanın en önemli hedeflerimizden biri olduğunu özellikle belirtmek isterim.

 

Bu vesile ile bizleri doğuran, büyüten bütün annelerimize, geleceğimizin inşasında en büyük paya sahip oldukları için teşekkür eder, saygı ve hürmetlerimi iletirim.

 

Kaybettiklerimizin de mekânı cennet olsun. Anneler Gününüz Kutlu Olsun.”

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA