TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bugün en büyük sermaye altın, petrol değil; eğitimli insanlar


18.05.2017 / Karakoçan ElazığTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde yapılan TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonu ile Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ tarafından yaptırılan caminin toplu açılış törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, günümüzde en büyük sermayenin eğitimli insanlar olduğunu söyledi.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu gittiği her yerde kendisine "Başkan eğitime neden bu kadar yatırım yapıyorsan?" diye sorduklarını, kendisinin de "Zenginleşmenin, birlik ve beraberliği tesis etmenin yolu eğitimden geçer." dediğini aktardı.

 

İş adamı olduğunu ve iş dünyasında yaptıkları her yatırımda kar ve zarar olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "İlla kar edeceksiniz diye bir şey yok. Ama bir yatırım var ki o yatırımı yaparsanız muhakkak kazanırsınız, zarar yok bu işte. Bu da eğitime yapılan yatırım. Hep kar yazar, hiç zarar yazmaz." diye konuştu.
Video Yükleniyor...

 

Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

 

"Bugün en büyük sermaye altın, petrol falan değil, eğitimli insanlardır. İnşallah bu okulumuzdan mezun olacak gençlerimiz de hem ilim sahibi olacak hem milli ve manevi değerleri bilerek yetişecekler. Ailelerine, şehirlerine, ülkelerine, hayırlı hizmetler yapacaklar. Biz çocuklarımızı iyi eğitirsek, birlik ve beraberliğimiz muhafaza edersek Allah'ın izniyle bizim önümüzde kimse duramaz. İnşallah bu okulumuzla hem Elazığ hem Türkiye kazanacak."

 

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise burada yaptığı konuşmada, eğitime verdikleri destekten dolayı TOBB'a teşekkür etti, cami yaptırdığı için de Dumandağ'ı kutladı.

 

İmam hatip liselerinin gönüllerinde ayrı bir yeri olduğunu, bu liseleri sadece diplomaya yansıyan bir okul olarak görmediklerini ifade ederek, "İmam hatip liseleri geçmişte de çok başarılı nesiller yetiştirdi. Bu neslin bugünkü Türkiye'nin yönetici kadrolarının büyük bir kısmını oluşturdu. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün Türk halkını olduğu kadar dünyadaki pek çok milletin kalbinde taht kurmuştur. Bu kadrolarla yönetilen Türkiye mazlumun, ihtiyaç sahibinin yanında olan, tarihten gelen misyonunu devam ettiren, ekonomisiyle dünyaya örnek olan bir ülkedir." diye konuştu.

 

"Miletimiz çocuklarını niye imam hatip liselerine gönderiyor?" diye soran Tüfenkci, sorgulayan, araştıran, kendi medeniyetiyle barışık, kendi tarihiyle barışık, bu millete sevdalı gençlerin yetişmesini

 

Programda Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Odası Başkanı İdris Alan ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ da bir konuşma yaptı.

 

Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu'na plaket takdim edildi.


-Elazığ Ticaret Borsası Karakoçan Temsilciliği açıldı

 

TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci daha sonra Elazığ Ticaret Borsası’nın Karakoçan Temsilciliği Açılış Töreni’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu ve Bakan Bülent Tüfenkci günün anısına katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA