TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Malatya Yeşilyurt Kiraz Festivali’ne katıldı


08.07.2017 / MalatyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada Malatya insanının çok kaliteli ve mütevazı olduğunu söyledi.​

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin de çok mütevazi olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Bugüne kadar devrim niteliğinde müthiş reformlar hayata geçirdi. Türk-özel sektörünün önünü açtı. Bugün iş dünyasına sadece bakanlık değil ağabeylik de yapıyor" ifadesini kullandı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise Festival’de yaptığı konuşmada, "Geldiğimiz nokta itibarıyla milli tarım politikasını hayata geçirdik. Biz istiyoruz ki hem üreticimiz kazansın hem tüketicimiz kazansın hem de bu işin ticaretini yapanlar kazansın" ifadesini kullandı.

 

Kentte kirazın hasadı, kalitesi ve verimliliği itibarıyla güzel bir yıl geçirdiğini aktaran Bakan Tüfenkci, ürünün değerinde satıldığını ve şehre pozitif anlamda katma değer üretildiğini söyledi.

 

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın kardeş bir şehre geldiğini dile getirirken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken de festivalin çok önemli olduğunun altını çizdi.

 
Video Yükleniyor...


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA