TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Odalar devrim niteliğinde çalışmalar yaptı”


10.08.2017 / Devrek / ZonguldakTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Devrek’in bir sanayi şehri olmasına rağmen Organize Sanayi Bölgesi olmadığını vurgulayarak, OSB için arazi sorununu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye akşam bizzat ileteceğini söyledi.​

Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, odaların devrim niteliğinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, Devrek için önemli ihtiyaçlardan biri olan Ankara ve İstanbul gibi önemli merkezlere bağlantı sağlayan karayolunu iyileştirme çalışmalarının hala tamamlanamadığını, bunun ulaşım maliyetlerini artırdığını ifade etti.

 

Devrek’te güzel gelişmelerin de olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Doğalgaz işi nihayet bitmiş. Devrek için hava kirliliği önemli bir meseleydi, inşallah bu dert bitiyor” dedi.

 

Devrek TSO’nun çalışmalarıyla gurur duyduğunu ifade eden TOBB Başkanı, Devrek TSO’nun 5 yıldızlı Akredite Oda olduğunu anımsatarak, "Aynı oteller gibi odalarımızın da hizmet kalitesini ölçen yıldızlama sistemi var. Bu yıldızlama sistemi içerisindeyiz. Eskiden biz dahil değildik. Rakiplerimize, iş dünyası olarak rekabet ediyorsak onların temsilcisi konumunda olan odalarımızın da hizmet kalitesi, kendi rakipleriyle yarışır halde olması lazım. Bizler, 'Paris, Berlin, Londra odalarının hizmet kalitesi standardını yakalayacağız. Aynı standartta olacağız. 'Bugün Devrek'teki bir tüccar, sanayici odasından hizmet alırken Paris, Berlin, Londra'dakiyle aynı standartta hizmet alsın.' dedik. Gurur duymanız lazım. Devrek de bugün Paris, Londra ve Berlin ile aynı seviyeye geldi" şeklinde konuştu.

 

Video Yükleniyor...


-Ertan Civak

 

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Civak da ilçe ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Devrek’te OSB olmadığını anımsatan Civak, ilçenin gelişimi açısından önemli olan bu konu için oda olarak çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

 

Ertan Civak, il bazlı teşvik uygulaması yerine ilçeleri kalkındıracak sektörel bir teşvik sistemi için Hisarcıklıoğlu’ndan destek istedi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA