TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çaycuma ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı


10.08.2017 / Çaycuma / ZonguldakTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Gıda, Tarım Meslek Yüksek Okulu Protokol İmza Töreni ve Çaycuma Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.​

Törende konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çaycuma’ya her gelişinde bir kat daha ilerleme gördüğünü belirterek, bunun sebebinin Çaycuma’daki birlik ve beraberlik olduğunu söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, “Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır. Milletvekilimiz, ‘Çaycumalılar farklı siyasi örüşte olsalar dahi Çaycuma için beraber hareket ederler’ dedi. İşte bu bereketi getirir. Ne mutlu bu tabloya. Bunu yapabildiğimiz sürece kazanırız” dedi.

Video Yükleniyor...


 

Çaycuma’nın sadece Zonguldak için değil Türkiye için de çok önemli olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Çaycuma’nın bir bugün bir de 10 sene sonra fotoğrafını çekin. Çok farklı bir Zonguldak çok farklı bir Çaycuma olacak” şeklinde konuştu.

 

Çaycuma’dan Türkiye çapında markalar çıktığını belirten TOBB Başkanı, “Yurtbay seramik buna örnek. Bu şehrin markası. Manda yoğurdu için de coğrafi işarete başvuruldu. Markalaşma olmadan şehirlerin gelişmesi mümkün değil” dedi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Hisarcıklıoğlu, oda başkanlarının bunun hemen sonrasında üretime devam ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Herkes ertesi sabah işinin başındaydı. Dünyada bir başka ülkenin başına gelse, devlet daireleri bir hafta açılmaz. Biz ertesi sabah işimizin başındaydık. Üretime, almaya, satmaya devam ettik. Hayat durmadı. Ekmek çıkmaya devam etti. Ne oldu? Normalleştik. Bize müthiş bir ekonomik maliyeti oldu. 'Allah bu işi yapanların belasını versin' diyelim ama esas olarak burada bizim için de bir imtihan vardı. O imtihanı millet olarak da müthiş şekilde verdik. 15 Temmuz gecesi hangi siyasi görüşten, fikirden, zihniyetten, etnik gruptan, mezhepten olursa olsun, bütün millet sokaktaydı. Bu, milletin bir zaferiydi. Millet olarak hepimizin ortak yazdığı bir zaferdi. Bu zor şartlara rağmen üretim, istihdam, ihracat yapan kardeşlerimi kutluyorum."

 

Ödül töreninin ardından, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsü’nde yapılacak Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Gıda, Tarım Meslek Yüksek Okulu Protokolü imzalandı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA