TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Aydın Ticaret Odası'nın yeni hizmet binası Hisarcıklıoğlu tarafından hizmete açıldı


12.03.2018 / AydınTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Aydın Ticaret Odası’nın (AYTO) yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bir yerde birlik varsa, başarı gelir, sırtınız da yere gelmez. Aydın, bugün marka ise işte bu birlik ve beraberlik sayesindedir” dedi.​

Hisarcıklıoğlu, konuşmasına hayatını kaybeden Tunceli TSO Başkanı Yusuf Cengiz’e Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

 

Hisarcıklıoğlu, kentin istiklal mücadelesinin meşalesini yakan şehir olduğunu vurgulayarak, Aydın'dan Afrin'de görev yapan askerlere gönderilen kuru incirler için iş adamlarına teşekkür etti.

 

Aydın Ticaret Odası’nın güzel işler yaptığını ve üyelerine beş yıldızlı hizmet sunduğunu ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bir yerde birlik varsa sırtın yere gelmez. Aydın da bugün marka ise işte bu birlik ve beraberlik sayesindedir. Aydın Ticaret Odamız Aydın için güzel işler yapmaktadır. Zaten akredite olan odamız üyesine beş yıldızlı hizmet sunmaktadır. Bugün Londra, Berlin, Paris odaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, Aydın Ticaret Odam da aynı standartta hizmet vermektedir. Ve bu yıldıza yakışır, yeni bir yıldızı yeni hizmet binamızı Aydın’a kazandırdınız, sizlere teşekkür ediyorum. Ekonominin efelerine, sizlere hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

 

Türkiye'nin en zengin bölgelerinden birinin Aydın olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Bitkisel üretim içinde Aydın ilk 10'da yer almaktadır. İncir ve kestane üretiminde birinci, zeytin, pamuk enginar ve çilekte ise ikinci" dedi. 

 

Aydınlı girişimcilerin dünyaya açılması için havaalanının önemine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, Aydın Çıldır Havaalanı'nın şehre kazandırılması için çalışma yaptıklarını aktardı. 

 

Odalar ve borsalarda yapılan yeniliklerden bahseden Hisarcıklıoğlu, "Artık bütün odalarımız borsalarımız online sisteme geçti. Bütün hizmetlerimiz evden, işten yapılabilecek. Son bir aydır bu uygulama devam ediyor. TOBB olarak dijital dönüşümü gerçekleştirdik. Ayrıca bizim oda ve borsalar olarak odalarımızın tek durak olması talebimiz vardı. Bunu da gerçekleştirdik. Artık şirket kuracaksanız 7 kapı gezmeyeceksin" ifadesini kullandı.

 

Özel sektörün 2017'nin başında en büyük sıkıntısının finansmana erişim olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, TOBB Nefes Kredisi ile üyelerine 5 milyar kredi imkanı çıkardıklarını kaydetti.

 

Bundan sonra kredi arayışlarına KOSGEB'le devam ettiklerini aktaran Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "KOSGEB'den 50 bin lira faizsiz, 3 yıl vadeli ve 1 yıl ödemesiz krediden 290 bin üyemizi faydalandırdık. Bu da bitince Kredi Garanti Fonu'ndan da 221 milyar liralık krediye üyelerimize kefil olduk. Dünyada hiçbir yerde odalar üyesine bizim kadar hizmet vermiyor. Bu 3 mekanizmayla 2017'de toplam 681 bin üyemizin finansman bulmasına yardımcı olduk".

 

Özel sektör olarak devletten 140 milyar lira KDV alacakları olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, hükümetle anlaştıklarını ve bunun belirli taksitlerle ödeneceğini, bu paranın sektöre girmesiyle ekonominin canlanacağını söyledi.  

 

- AYTO Başkanı Ülken

 

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken de yeni hizmet binasının tüm Aydın’a hizmet vereceğini belirterek, “Üyelerimizden aldığımız güçle, bugüne kadar ne yaptıysak üyenin bizzat kendisine dokunacak dedik. 2000’li yıllardan beri Aydın Ticaret Odasının yeni bir hizmet binasına ihtiyacı olduğu söyleniyordu. Bizim meclis dönemimizde yeri tespit ettik, projelendirdik, inşaatını yaptık ve bugün açılışını yapıyoruz. Binanın her tarafı üyelerimizin kullanımına hazırlanmış, alt yapıları ona göre planlanmış durumdadır. Üyelerimizin tüm hizmetleri ücretsiz olarak alabilecekleri bütün alanlar burada mevcut. Aydın’a hizmet etmek için bu bina yapıldı. Tek kuruş kredi kullanılmadığı gibi, görevi devraldığımızda kasadaki nakit varlık kadar kasada nakit varlığımız var” dedi. 

 

Hisarcıklıoğlu'nun Aydın ve Türk ekonomisi için çok çalıştığını dile getiren Ülken, TOBB Başkanı’nı Türk özel sektörünün "Baş Efesi" olarak nitelendirdi.  


Vali Yavuz Selim Köşger ise konuşmasında yeni hizmet binasının Aydın’ın ticaret hayatında Aydın’ın hak ettiği yeri almasına bir vesile olmasını diledi. 

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AYTO yeni hizmet binasında bulunan Vali Erol Ayyıldız Toplantı Salonu ile Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nu da kurdele keserek hizmete açtılar.

 

Törende, TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de açılışı gerçekleştirildi.
Video Yükleniyor...


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA