TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu ATO Meclis Toplantısı’na katıldı


28.06.2018 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Haziran ayı meclis toplantısına katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını diledi.​

Meclisin yüzde 64’ünün yeni üyelerden oluştuğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu “ATO ne iş yapar, tarihi nedir? Bunları iyi anlamak gerek. 100 yıllık bir kurum burası. Daha neler yapabilirizin üzerine çalışıyor olmanız lazım” dedi.

 

Meclis üyelerine oda ve borsaların ülkenin en demokratik kurumlarının başında geldiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hepimiz rekabet  ettiğimiz meslektaşlarımızdan oy alarak geliyoruz. Bu kolay bir iş değil. Üyelerimiz kim daha iyi hizmet ederse ona oy verir. Kim hangi meslek komitesinden seçildi ise o sektörün Ankara’daki temsilcisidir, lideridir. 4 yıl boyunca o konuda söz söyleme hakkı sizde. Onları temsil etmekle yükümlüsünüz. 4 yıl boyunca size oy versin vermesin bütün meslektaşlarınıza hizmet etmek zorundasınız. Onların sorunlarını buraya ATO meclisine taşımanız lazım. Hepinizin ortak görevi Ankara’yı daha da zenginleştirmek olmalı” diye konuştu.          

                                       

-Kadın üyelerimiz rol model olmalı


Anayasanın kendilerine yüklediği görevin üyelerin hak, hukuk ve çıkarlarını korumak olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu “Biz icra makamı değiliz. Üyemizin sıkıntısını öğreneceğiz. Çözümünü düşüneceğiz ve çözüm önerimizle birlikte icra makamındaki hükümete aktaracağız” dedi.

 

ATO Meclisi içerisinde 2 de kadın üye olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Onlarla gurur duyuyorum. İnşallah kadın üye sayımız daha da artar” temennisinde bulundu.

 

Zengin olmak için girişimci sayısının artması gerektiğinin altını çizen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilerden genç kızlara rol model olmalarını istedi.

 

Seçim sonrasında artık gündemin ekonomi ve reformlar olması gerektiğinden söz eden Hisarcıklıoğlu, Türkiye ve dünya ekonomisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA