TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ICC 63. Genel Kurulu toplandı


10.07.2017 / İstanbulMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi’nin 63. Genel Kurul Toplantısı, İstanbul TOBB hizmet binasında gerçekleşti. ​

Genel Kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete,  ICC açısından tarihi gelişmeler yaşandığını belirterek, 13 Aralık 2016 tarihinde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, ICC’ye resmi olarak gözlemci statüsü verilerek, Birleşmiş Milletler Genel Konseyi tarihinde ICC’nin resmi olarak Gözlemci Statüsü elde ettiğini ifade etti.

 

ICC Türkiye’nin, en köklü Milli Komitelerden biri olarak, 80 yıldan uzun süredir faaliyette bulunduğunu hatırlatan Mete, “ICC Türkiye Milli Komitesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de, üyelerinin desteğiyle, ICC’nin faaliyet alanına giren konularda seminerler, konferanslar ve eğitimler düzenlemeye ve ICC’nin teknik komisyonlarında ülkemizi temsil etmeye devam edecektir” diye konuştu.

 

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz’un mali raporu sunmasıyla devam eden genel kurul toplantısı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA