TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bülent Karakuş Dijital Atölye’ye katıldı


10.11.2017 / VanTOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş Van’da düzenlenen Dijital Atölye programına katıldı. TOBB ve Google Türkiye işbirliğiyle Kayseri ve Antalya’dan sonra Dijital Atölye’nin 3. ayağı Van’da gerçekleştirildi. Dijital Atölye Projesinin amacı, Kobilerimizin teknolojiye olan uyumlarını artırabilmek ve sahip oldukları dijital becerileri geliştirebilmek; böylelikle, dijital alandaki varlıklarını güçlendirerek rekabet güçlerini artırabilmelerini, yeni iş olanaklarına ulaşmalarını ve nihai olarak ihracat kapasitelerini geliştirebilmeleri sağlamak.​

Van’daki Kobilerin yoğun ilgi gösterdiği Dijital Atölye eğitimi, Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet TAKVA, Google Türkiye Kamu İlişkileri Pelin KUZEY ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş’un açılış konuşmaları ile başladı, Google eğitmenlerinin sunumlarıyla devam etti.

 

Bülent Karakuş, etkinlikteki konuşmasında  “Bildiğiniz üzere, 20. Yüzyılın en önemli keşfi olan internet ve dijital teknolojiler, yaşamın her alanını yeniden şekillendiriyor. Tüm sektörlerdeki ekonomik ve sosyal etkileşimi değiştirmeye devam ediyor. “Nesnelerin İnterneti, Sanayi 4.0, Bulut Teknolojisi, Yapay Zeka, Bilgiye Her Yerde Erişim, Hayat Boyu Eğitim” gibi yeni kavramlar hayatımıza giriyor ve hayatımızı değiştirmeye başlıyor. Bizler, geleceğin Türkiye’sinin bugünün Türkiye’sinden daha müreffeh ve gelişmiş olmasını istiyoruz. Ülkemizin bu değişimi bir an önce yakalayabilmesinin dijital becerilere sahip nesiller ve şirketler yetiştirmekle mümkün olacağını düşünüyoruz. Çünkü biliyoruz ki, rekabetin inanılmaz boyutlara çıktığı günümüzde zenginleşmenin yolu eğitim ve ticaretten geçmektedir. 2000’lerin başına kadar Van’daki bir KOBİ’miz Malatya’daki, Bursa’daki bir KOBİ’yle rekabet ederken, bugün artık Van’daki bir KOBİ’mizin rakibi Şangay’daki bir başka KOBİ haline geldi. İşte bu duygudan hareketle TOBB ve Google Türkiye olarak işbirliğine karar verdik. “ dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA