TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sudan heyetinden TOBB’a ziyaret


12.03.2018 / AnkaraTOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Sudan Mali İşler ve Ekonomi Planlama Bakanı Mohammed Osman Alrikabi, Ticaret Bakanı Elsadig Mohammed Ali Hasabel Aghbash, Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed El-Kordofani, Sudan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hussein Jangoul Elbasha ile görüştü.​

Sudan Mali İşler ve Ekonomi Planlama Bakanı ve Sudan Ticaret Bakanı TOBB’u ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz ile Sudan heyeti arasında bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Görüşmede, Sayın Faik Yavuz, TOBB’un kurumsal yapısı, üye tabanı, uluslararası kuruluşlardaki rolü ve bazı önemli faaliyet alanları, konularında Sudan heyetine bilgi Verdi ve TOBB’un Sudan Özel sektörünün geliştirilmesi için gerekli teknik desteği vereceğini belirtti.  

 

Sudan Mali İşler ve Ekonomi Planlama Bakanı ile Sudan Ticaret Bakanı Sudan’daki mevcut yatırım ortamı ve devlet tarafından sağlanan teşvikler hakkında bilgi vererek TOBB öncülüğünde özel sektör vasıtasıyla ekonomik gelişmeya ulaşan Türkiye’nin Sudan için takip edilmesi gereken bir model olduğunu belirttiler.

 

Görüşmede, Türkiye ve Sudan’da İş ve Ekonomi Forumları düzenlenmesi için gerekli adımların atılması kararlaştırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA