Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Davut ÇETİN - Üye

1 Ocak 1965 tarihinde Antalya’da doğdu. İlkokulu Antalya Namık Kemal İlkokulu, ortaokulu Antalya Merkez Ortaokulu, lise eğitimini ise Antalya Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nden mezun oldu.

 

1987 yılı itibariyle Antalya merkezli GMY Çetin Motor firması ile otomotiv sektöründe faaliyet göstermektedir. Yedek parça ticareti ile motor yenileştirme işlerinin yanı sıra 2015 yılında İstanbul’da kurduğu firmasında otomatik şanzıman yenileştirme işi yapmaktadır. GMY Çetin Motor’un bugüne kadar alanında Türkiye birincilikleri bulunmaktadır.

 

1999 yılından itibaren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev almaya başlayan Davut Çetin, Meslek Komitesi Üyeliği, Bütçe Komisyonu Üyeliği, Ulaşım Komisyonu Üyeliği, ATSO Atletizm İhtisas Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

Çetin ayrıca, 2008-2010 yılları arasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde de bulundu.

 

2013 yılında yapılan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçilen Davut Çetin, 16 Şubat 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

 

2018 seçimleri sonucunda Antalya TSO Yönetim Kurulu Başkalığı görevine yeniden seçilen Davut Çetin, 74. TOBB Olağan Genel Kurulu'nda TOBB Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi ve halihazırda da bu görevleri yürütmektedir.Davut Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA