TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye- AB Gümrük Birliği masaya yatırıldı


19.11.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) koordinasyonunda, Türkiye’deki Avrupa kökenli firmaların üyesi olduğu Ticaret Dernekleri, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusuna dikkat çekmek üzere Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) da destekleriyle bir rapor hazırlıyor.​

Rapor hazırlıkları kapsamında, TOBB ve Konrad Adenauer Vakfı ile işbirliğinde "Customs Union: A Business Perspective" konulu bir toplantı gerçekleştirildi.  

 

Toplantıya Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu’nun yanı sıra, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Markus Slevogt, Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilcisi Walter Glos, Avrupa Birliği Başkanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Başak Türkoğlu, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, TEPAV Etki Analizi Program Direktörü Dr. Sibel Güven, Türk-İtalyan Ticaret Derneği Başkanı Livio Manzini, Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı Zeynep Necipoğlu, Türk-Hollanda Ticaret Derneği Başkanı Casper Van Haaften, Türk-Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Başkanı Levent Apaydın ve Siemens Healthineers Kamu İlişkileri Kıdemli Müdürü Mehmet Onur Özel katıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA