TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TÜBİTAK AB Ufuk2020 Yeşil Mutabakat Çağrısı Bilgilendirme Semineri internet üzerinden gerçekleştirildi.


27.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda TÜBİTAK işbirliğinde TÜBİTAK AB Ufuk2020 Yeşil Mutabakat Çağrısı Bilgilendirme Semineri internet üzerinden gerçekleştirildi.​

26 – 27 Kasım tarihlerinde İki gün süren seminerin ilk gününde açılış konuşmaları Birliğimiz Reel Sektör Ar-Ge ve Uygulama Daire Başkanı Hasan Çağlayan Dündar ve AB ÇPM Müdürü Ufuk Atay tarafından gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmalarının ardından, TÜBİTAK Ufuk2020 Ulaşım Alanı İrtibat Noktasından Serhat Melik, Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı Çağrılarına ilişkin; Serhat Yıldırım ise Gıda, Tarım, Ormancılık, Denizcilik ve Çevre ve Hammaddeler Alanları Çağrıları ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi. Daha sonra TÜBİTAK Ufuk2020 SSH Alanı Ulusal İrtibat Noktasından Dr. İlknur Yılmaz,  Değişen Dünyada Avrupa: Kapsayıcı, Yenilikçi ve Yansıtıcı Toplumlar Alanı Çağrıları sunumu gerçekleştirdi. Sunumlar sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı.

 

Seminerin ikinci gününde TÜBİTAK Ufuk2020 Enerji Alanı İrtibat Noktasından Çağrı Yıldırım Ufuk2020 Yeşil Mutabakat Çağrısı Genel Tanıtımının ardından, Güvenli, Temiz ve Verimli Enerji Alanı Çağrılarına ilişkin sunumunu, Dr. Hale Ay ise Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri Alanı Çağrılarına ilişkin sunumunu gerçekleştirdi. İkinci günün sonunda  da katılımcıların soruları yanıtlandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA