TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bulgaristan Eski Başbakan Yardımcısı Lidya Şuleva TOBB’u ziyaret etti


09.10.2012 / Bulgaristan Eski Başbakan Yardımcısı ve Eski Avrupa Parlamentosu Üyesi Lidya Şuleva, beraberinde Finlandiya’nın Avrupa Parlamentosu Eski Üyesi Lax Henrik ve İspanya’nın Avrupa Parlamentosu Eski Üyesi Charles Alfred Gasoliba ile TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz’u ziyaret etti. ​ ​

 

-Faik Yavuz: “Türkiye’nin AB üyelik sürecini dinamik tutmaya çalışıyoruz”

 

2000li yılların başlarında, Türk halkının AB üyeliği hususunda oldukça istekli ve hevesli olduğunu fakat bu hevesin son zamanlarda oldukça azaldığını, buna rağmen TOBB olarak işadamlarını AB üyeliği konusunda dinamik tutmaya çalıştıklarını belirten Yavuz, “AB’nin de en başta vizelerin kaldırılması olmak üzere Türkiye’ye yakınlaşması  gerekmektedir. Türk işadamlarının beklentisi de bu yöndedir.” şeklinde konuştu.

-Bulgaristan Eski Başbakan Yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu Eski Üyesi Lidya Şuleva: “Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyoruz.”

 

Bulgaristan’ın da AB üyesi olmasına rağmen gerçekleştirmesi gereken çok önemli reformlar olduğunu belirten Şuleva: “AB üyesi olmamıza rağmen Schengen bölgesine dahil değiliz. Bazı reformları ve uygulamaları tamamladığımız takdirde Schengen bölgesine dahil olacağız. O zaman Türk işadamlarının Bulgaristan’a seyahatleri de kolaylaşacaktır.” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA