​DEİK/Türk-Polonya İş Konseyi karşı kanadı Türk-Polonya İşadamları Derneği (PTBC) tarafından 24-25 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’a üst düzey bir işadamları heyeti ziyareti gerçekleştirileceği ve 25 Eylül 2013 tarihinde TOBB Plaza / İstanbul’da, 09:00-14:00 saatleri arasında “Polonya Yatırım Semineri” ve ardından ikili firma görüşmeleri düzenleneceği bildirilmektedir. Ayrıca, Polonya eski Başbakanı Kazimierz Marcinkiewicz’in de onurlandıracağı toplantıda, önde gelen uluslararası danışmanlık firmaları Deloitte ve Dentons yetkilileri tarafından, Polonya ulusal yatırım programı sektörel örnekler ile sunularak, Polonya’da yabancı sermayeli şirket kuruluşları ve dikkat edilmesi gereken hususlar, cazip yatırım alanlarına ilişkin detaylı bilgi aktarılacağı ifade edilmektedir.

 

"/> TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Polonya İş ve Yatırım Semineri


05.09.2013 / Özelleştirme ve Yatırım Projeleri​DEİK/Türk-Polonya İş Konseyi karşı kanadı Türk-Polonya İşadamları Derneği (PTBC) tarafından 24-25 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’a üst düzey bir işadamları heyeti ziyareti gerçekleştirileceği ve 25 Eylül 2013 tarihinde TOBB Plaza / İstanbul’da, 09:00-14:00 saatleri arasında “Polonya Yatırım Semineri” ve ardından ikili firma görüşmeleri düzenleneceği bildirilmektedir. Ayrıca, Polonya eski Başbakanı Kazimierz Marcinkiewicz’in de onurlandıracağı toplantıda, önde gelen uluslararası danışmanlık firmaları Deloitte ve Dentons yetkilileri tarafından, Polonya ulusal yatırım programı sektörel örnekler ile sunularak, Polonya’da yabancı sermayeli şirket kuruluşları ve dikkat edilmesi gereken hususlar, cazip yatırım alanlarına ilişkin detaylı bilgi aktarılacağı ifade edilmektedir.

 

​Yazıda devamla, 2004 yılında AB Üyesi olan Polonya’nın, Avrupa Birliği’nin 6. büyük ekonomisi olup küresel ekonomik krizden olumsuz yönde etkilenmemiş, güçlü ve yüksek gelirli bir ekonomisinin bulunduğu, Orta Avrupa’da Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı olduğu, ikili ticaret hacmimizin yılsonunda 5 milyar doları aşmasının beklendiği ve Ülkemizi ziyaret edecek olan Polonya işadamları heyeti Türkiye’ye yönelik yatırım, şirket satın alma ve birleşmeleriyle ilgilenmekte olduğu belirtilmektedir.


Anılan toplantı programı ve katılımcı listesine sağ taraftan ulaşılabilmektedir.  Programa katılım için katılım formunun doldurularak en geç 20 Eylül 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Dilek Tuna, dtuna@deik.org.tr, tel: 2012 339 5036) iletilmesi gerekmektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA