TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz, Uluslararası Eğitim Forumu’na katıldı


14.05.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Türkiye Eğitim Derneği (TED) düşünce kuruluşu olan TEDMEM’in organizasyonuyla gerçekleştirilen V. Uluslararası Eğtim Forumu’na katılarak Dijital Obezite kavramını değerlendirdi.​

Forumda; eğitimde dijitalleşme, dijital çağda çocukluk ve ebeveynlik, siyaset ve dijitalleşme ve iş dünyasında dijitalleşme başlıkları değerlendirildi.

 

Deniz Bank CEO’su Hakan Ateş’in moderatörlüğünü yaptığı İş Dünyası ve Dijitalleşme oturumda; TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, MÜSİAD Planlama, Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı Dr. Savaş Yılmaz ve TÜSİAD Ankara Temsilcisi Barış Urhan, dijital obeziteyi iş dünyası  açısından değerlendirdi.

  

Dijital dünyanın fırsatları ve tehditleri, dijitalleşmenin mesleki dönüşüm ve çalışma yaşamı üzerine etkilerinin tartışıldığı forumda Faik Yavuz, “Covid-19 sürecinde eğitimin dijital ortama taşınması ve çalışma hayatında esnek çalışma modellerinin benimsenmesi beraberinde kolaylık ve zorluklar getirmiştir. Bakınız her şeyi dijital araçlar üzerinden yapılabileceğini düşünen ve sadece dijital becerilerin yeterli olacağını düşünen bir nesil geliyor. Tabi bu gençler, geleneksel sektörlerde istihdam olanaklarını değerlendirmek yerine, daha esnek çalışmak istiyor. Değişim süreçlerinin dengeli yürütülmesi ve dikkatlice yönetilmesi işte bu noktada önem kazanıyor” dedi”.

 

Yavuz, iş dünyasının çatı kuruluşu olan TOBB’un, pandemiyle beraber dijital dönüşüme ayak uydurarak teknolojik altyapısını yenilediğini ifade ederek, TOBB’un 78. Genel Kurulunun 13 Mayıs 2022 tarihinde dijital platformda yapıldığı bilgisini verdi.

 

İçinde bulunulan devrin dijitalleşme devri olduğundan bahseden Yavuz, değişimi kaçırmadan, teknolojik dönüşüme adapte olmak zorunda olunduğunu ancak sürecin insani ilişkilerin kaybedilmeden yürütülmesi gerektiğini ifade etti. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA