TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi sektördeki son gelişmeleri değerlendirdi


17.06.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç katılımıyla Meclis Başkanı Ali Kantur’un başkanlığında sektör temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasında; Meclisin kurulduğu günden bu yana kamu kurumları nezdinde bilinirlik ve saygınlığının arttığını ifade etti. Kıvanç ayrıca, sektör sorunlarının TOBB çatısı altında tartışılmasının öneminden ve bahsedilen tüm sorunların takibinin yapıldığından bahsetti.

 

Kıvanç; son dönemde basın aracılığıyla yapılana yanlış haberlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek ithal edilen maddelerin çöp değil sektörün hammaddesi olduğunun altını çizdi. Zeki Kıvanç ayrıca; katma değerli ürüne dönüşen atıklara ulaşmanın son derece önem kazandığı süreçte, atıkların eleştirilmesinin ülkemiz endüstrilerinin geleceği ve dünyaya adaptasyonu açısından son derece kaygı verici olduğunu sözlerine ekledi.

 

Meclis Başkanı Ali Kantur ise Meclisin son toplantısından bu yana gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Toplantıda, sektörde yaşanan güncel gelişmeler Meclis Üyeleri tarafından istişare edildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA