TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı TSO Genel Kurulu ve İş Forumu Dakka’da yapıldı


26.07.2022 / Dakka / BangladeşTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de (TOBB) üyesi olduğu D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Kurulu ve İş Forumu Bangladeş’in başkenti Dakka’da gerçekleşti.​

Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya, Pakistan ulusal Odaları ile TOBB tarafından iştirak edilen iş forumuna, Bangladeş Dışişleri Bakanı Abdul Momen, Ticaret Bakanı Tipu Munshi, Devlet Bakanı Shahriar Alam ve Başbakan Danışmanı Fazlur Rahman katılarak birer konuşma yaptı.

 

D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Bakanlar Konseyi toplantısı yine Bangladeş'in ev sahipliğinde Dakka’da gerçekleşti. Bangladeş Başbakanı Sheikh Hasina’nın ana konuşmacı olarak yer aldığı toplantının açılış bölümüne, D-8 TSO Üyesi heyet üyeleri de iştirak etti. D-8 TSO adına Dönem Başkanı Sheikh Fazle Fahim de bir konuşma yaptı.

 

D-8 TSO Genel Kurulu, İş Forumu ve Bakanlar Konseyi açılış oturumuna TOBB’u temsilen AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Mustafa Bayburtlu iştirak etti. İş Forumu’nda TOBB adına konuşma yaptı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA