TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cihat Lokmanoğlu, KTTO 59. Olağan Genel Kurulu’na katıldı


17.09.2022 / Lefkoşa / KKTCTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Eş Başkanı M. Cihat Lokmanoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın (KTTO) 59. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.​
Lefkoşa’da gerçekleştirilen Genel Kurul’a, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, KKTC Maliye Bakanı Alişan Şan, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, HP Genel Başkanı Kudret Özersay,  iştirak etti.
 
Genel Kurul’da konuşan Lokmanoğlu, TOBB olarak KKTC ile ilişkilerin geliştirilmesine önem verildiğini vurgulayarak, KKTC’de özel sektörün gelişmesi için çalışmaların birçok alanda sürdürüldüğünü belirtti. Lokmanoğlu, KKTC’de yatırım ortamının iyileştirilmesinin ve iktisadi reformların da önemini ifade etti. TOBB ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından kurulan Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu’nun da, ortak iktisadi girişimler için çok önemli bir araç olduğuna inandığını belirtti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA