TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi toplandı


23.11.2022 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisinin konuğu, Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (USHAŞ) Genel Müdürü Murat Mercan oldu.​

Meclis toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener ev sahipliğinde,  Meclis Başkanı Özgür Öztan başkanlığında, USHAŞ Genel Müdürü Murat Mercan ile Meclis Üyelerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

Toplantı USHAŞ Genel Müdürü Murat Mercan’ın HealthTürkiye markası hakkında sektörü bilgilendirmesi, Nisan 2023’te çıkartılması planlanan Sektör Raporu ile ilgili meclis alt komisyon çalışmalarının belirlenmesi, Haziran 2023’te gerçekleştirilecek Sağlık Turizmi Alım Heyeti ve Semineri için Meclisin üstleneceği rol ve sorumlulukların belirlenmesi gündemleriyle yapıldı.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener yaptığı açılış konuşmasında; USHAŞ Genel Müdürü Sayın Murat Mercan’ın son dönemde sektörde gündem olan HealthTürkiye hakkında sektörü bilgilendirmek için toplantıya katılımından duyduğu memnuniyeti belirterek, kamu ve özel sektör işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

 

Meclis Başkanı Özgür Öztan sağlık turizminin gelişmesi, nitelikli sağlık personeline sahip olan Türkiye’nin dünya çapında bir marka haline gelmesi için planlanan etkinlik ve çalışmalar konusunda meclisi bilgilendirdi.  

 

Öztan; Haziran ayında TOBB himayesinde, TOBB Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi tarafından Kapadokya’da 5 kıtadan 35 ülkeden 70 yabancı katılımcı ve 40 yerli firmanın katılımıyla yapılacak olan, “TOBB Uluslararası Sağlık Turizmi B2B Semineri”nin Türkiye’nin markalaşma yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olacağını belirtti. Etkinlik için yürütülen süreçleri katılımcılarla paylaştı.   

 

Mercan konuşmasında; USHAŞ, Sağlık Bakanlığı öncülüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile kapsamlı bir çalışma başlatılarak ülkemizde sunulan tüm Uluslararası Sağlık Hizmetlerinin, çatı markasının “HealthTürkiye markası olduğunu vurguladı. Markanın önemli bir bileşeni olan sağlık turizmi web portalinin kullanıma hazır hale getirildiğini, ülkemizde uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi bulunan bütün hastanelere duyurulduğunu ve 12.09.2022 tarihinde hastanelerimizin portale üye olmaya başladığını, 25 kamu hastanesinin 131 özel hastanenin sistemde olduğunu, 31.10.2022 tarihinde www.healthturkiye.com adresi üzerinden tüm dünyanın hizmetine açıldığını Meclis Üyeleri ile paylaştı.

 

“Bu platform, Türkiye’nin en kapsamlı resmi uluslararası sağlık hizmetleri platformu olarak, yurtdışından ülkemize sağlık turizmi kapsamında hizmet almak amacıyla gelmek isteyen kişilerin ülkemizdeki sağlık sistemini ve hizmet sunan sağlık kuruluşlarımızı tanımalarına ve kolay erişebilmelerine imkan sağlayan ve kamu güvencesi altında hizmet veren bir platformdur.  Kamu olarak desteklerinizi katılımınızı bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası toplantı takvimi belirlenerek, toplantıya son verildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA