TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Birlikte çalışarak daha büyük projelere imza atalım”


26.11.2012 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan heyeti kabulünde, “Birlikte, ortaklıklar kurarak bu bölgelere açılabiliriz. Türkiye’de yatırım yaparak Avrupa pazarına ulaşabilirsiniz. Avrasya bölgesinde yaşayan siz değerli dostlarımıza büyük görevler düşmektedir” dedi.​ ​

 

TOBB ile Dışişleri Bakanlığı’nın işbirliğinde 2005 yılından beri düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler Programı’nın 16’ncısı, 25 Kasım - 5 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul’da düzenlenecek.

23 ülke ve 3 özerk bölgeden 48 temsilcinin katıldığı TOBB 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı Ankara’da başladı. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, programa katılan heyeti kabul etti.

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, kabulde yaptığı konuşmada, Türkçe Konuşan Girişimciler Programı’nı 2005 yılından beri Dışişleri Bakanlığı’nın işbirliği ile düzenlediklerini söyledi.

Programa bugüne kadar, Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya ve Ortadoğu’dan, toplam 600 girişimcinin katıldığını belirten Yavuz, “büyük ailemizin güçlenmesine katkıda bulundunuz. 600’üncü katılımcı bu programda aramızda bulunuyor” dedi.

Faik Yavuz sözlerine şöyle devam etti: “Birlikte, ortaklıklar kurarak bu bölgelere açılabiliriz. Türkiye’de yatırım yaparak Avrupa pazarına ulaşabilirsiniz. Avrasya bölgesinde yaşayan siz değerli dostlarımıza büyük görevler düşmektedir. Birlikte çalışarak daha büyük projelere imza atmamız, hep birlikte dünya ekonomisine yön veren önemli bir ekonomik güç haline gelmemiz mümkündür”.

“TOBB olarak, yıllar içinde elde ettiğimiz tecrübeleri, şimdi siz kardeşlerimizle paylaşmak, birlikte el ele, hep birlikte ileriye yürümek istiyoruz” diyen Yavuz, “Bu buluşmaları da yeni bir vesile olarak görüyoruz. Böylece, aramızdaki dayanışma daha da artacak ve yeni işbirliği imkânları bulacağız. Sizlerin varlığıyla ve katkısıyla, kalıcı ve yapısal işbirliği ortamları kuracağımıza ve geliştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA