TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi toplandı


02.02.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir’in katılımı ve Meclis Başkanı Ali Kantur’un başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla toplandı.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir yaptığı açılış konuşmasında; Meclisin kurulduğu günden bu yana kamu kurumları nezdinde bilinirlik ve saygınlığının arttığını ifade etti. Meclisin verimli çalışan Meclislerden biri olduğunu ifade eden Kandemir, çalışmalara katkı veren tüm Üyelere teşekkürlerini iletti.

 

Meclis Başkanı Ali Kantur açılış konuşmasında; sektörün güncel konularının takibinin sağlandığı, ilgili kurumlara aktarıldığı ve gündemdeki konulara dair ilgili tüm Bakanlıklarla görüşmeler yapıldığı bilgisini verdi.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde; Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) Nadir Toprak Elementleri Enstitüsü Başkanı Dr. Belma Soydaş Sözer tarafından kuruma dair genel bilgilendirme yapılarak, kuruluş faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Meclis ile yapılabilecek olası iş birliklerine yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

 

İkinci gündem maddesinde, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü AB Tek Pazar ve Yeşil Mutabakatı Dairesi Başkanı Gülizar Yavaş tarafından Avrupa Yeşil Mutabakatı süreci hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

 

Atık Yönetim Sorumlusu Firmalar Hakkında Yönetmelik Taslağı konusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgilendirmede bulunulan toplantı, Meclis Üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelerle son buldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA