TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Teknoloji Buluşmaları TOBB’da yapıldı


25.04.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Teknoloji Buluşmaları, TOBB himayesinde, E-ticaret Merkezi ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) işbirliğinde TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Türkiye’nin en etkili etkinlik zincirinin 86. durağı Ankara olan etkinliğin bu yılki ana konusu ‘Dijital İşler’ oldu.​

Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Zehra Öney, açılış konuşmasında, etkinlik kapsamında teknoloji alanında şirketlerin ihtiyaç duyduğu her türlü konuya değinileceğini söyledi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin yaralarını sarmak için de çalıştıklarını ifade eden Öney, deprem bölgelerindeki gençler ve çocuklar için yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

Öney, depremin olumsuz etkilerine karşın Türkiye'nin bölgesel ve küresel lider olma yolunda ilerlemeye devam ettiğini dile getirdi. İçinde bulunulan zamanın dijitalleşmeyi ve küreselleşmeyi zorunlu kıldığını kaydeden Öney, Türkiye'yi tam bir akıllı teknoloji toplumu haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Öney, bu kapsamda düzenledikleri eğitimlerde şimdiye kadar 3 bin 500 genci teknolojide uzman hale getirdiklerini belirterek, bu sayının yüzde 93'ünü istihdama kazandırdıklarını sözlerine ekledi.


"Türkiye Teknoloji Buluşmaları" etkinliğinin ilk oturumu "E-ihracat ile Küçülen Dünya" paneliyle gerçekleştirildi. Panel, Eticaret Merkezi Üst Yöneticisi Merter Özdemir'in moderatörlüğünde yapıldı.

 

Etkinlik kapsamında 25 konuşmacı, 3 panelde e-Ticaret ve e-İhracat, dijitalleşme, metaverse, NFT, blockchain gibi konu başlıkları altında sunumlar gerçekleştirildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA