TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Öztürk Oran, Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisinden konut projesine destek istedi


25.04.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi yılın ilk toplantısını; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran’ın iştiraki ile Meclis Başkanı Banu Küçükel başkalığında Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Çakır ve Meclis Üyelerinin katılımları ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.​

Öztürk Oran açılış konuşmasında, 6 Şubat 2023 depremi sonrasında gerçekleşen bu ilk Meclis toplantısında yaşanan felaketin ülke, bölge ve sektör bazında etkilerini Meclis Üyeleri ile paylaştı. Oran, TOBB öncülüğünde Oda/Borsalarla birlikte gerçekleştirilen ayni ve nakdi deprem yardımları ile bölgeyi canlandırıp eski haline getirebilmek için yapılan projeleri anlattı.

 

Oran, bölgenin normale dönmesinde en önemli unsurun barınma olduğunu, TOBB olarak başlatılan “İş Dünyası Kalıcı Konut Seferberliği” ile de bu sorunun halledilmesi için bir yola çıkıldığının müjdesini verdi. Proje detaylarının TOBB’un resmi internet sitesinde yer aldığını ifade eden Oran, yardımların anlık olarak site üzerinden takip edilebileceğini belirtti.

 

Oran, “Gün birlik ve dayanışma günüdür, gelin bu projeye destek verin bir tuğla, bir sokak ya da bir ev. Yeter ki desteğinizi esirgemeyin” diyerek projeye destek talep etti.

 

Meclis başkanı Banu Küçükel açılış konuşmasında, geçtiğimiz üç ayda yapılan icraatları Meclis Üyeleriyle paylaştı.

 

Toplantıda, deprem bölgesinden zarar gören Meclis Üyelerine tarafından, ihtiyaçlara ilişkin değerlendirilme yapıldı ve ilgili kurumlar nezdinde tekrardan girişimde bulunulmasına karar verildi.  

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA