TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ali Kopuz, ASEAN heyeti ile İstanbul’da bir araya geldi


14.11.2023 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Adana Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde devam eden Güneydoğu Asya Birliği Üye Ülkeleri (ASEAN) ile Türkiye Arasında İş Diyaloğu Platformu Kurulması Projesi kapsamında, ASEAN üyesi 10 ülkeden ilgili kurum/kuruluş ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirildi.​

Ziyaretin ilk durağı olan İstanbul’da gerçekleşen toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Semih Çakır, Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman, ASEAN Sekretaryası temsilcileri ile ASEAN üye ülkelerinden gelen delegeler katıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan Ali Kopuz, Türkiye ile ASEAN arasında Sektörel Diyalog Ortaklığı tesisi edilmiş olmasından dolayı, iş dünyası olarak duyulan mutluluğu ifade ederek, siyasi alandaki bu olumlu adımların iktisadi ve ticari alandaki adımlarla desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

Gerçekleşen açılış konuşmalarının ardından Proje hakkında bilgilendirme yapıldı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından Türkiye’deki Yatırım İmkanlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

 

TOBB İstanbul Hizmet binasında gerçekleşen toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Brunei Ulusal Ticaret Odası arasında bir İyi Niyet Anlaşması imzalandı. Ayrıca Eskişehir Sanayi Odası, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası ile de Malezya Sanayiciler Federasyonu, Kamboçya Genç Girişimciler Birliği ve Filipinler İhracatçılar Konfederasyonu arasında iyi niyet anlaşmaları imzalandı.

 

ASEAN Projesi kapsamında gerçekleşen Türkiye ziyareti, projeyi yürüten 4 Odanın bulunduğu illerde gerçekleşen programlar kapsamında devam etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA