TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi


23.02.2024 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç’ın katımlarıyla Meclis Başkanı Ali Kantur başkanlığında Ankara Birlik Merkezinde gerçekleştirildi. ​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasında; sektör sorunlarının TOBB çatısı altında tartışılmasının öneminden ve bahsedilen tüm sorunların takibinin yapıldığından bahsetti. Kıvanç ayrıca, Şubat ayı içerisinde Adana’da düzenlenen REWA Anatolia, Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarına destek veren Meclis Üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ise atığa erişimin öneminden bahsederek toplanan atıkların birer hammadde olduğunu vurguladı. Sektörde kayıt dışını azaltmanın önemine de değinen Yorgancılar, bu konuda Meclisin yapacağını çalışmaların altını çizdi.

 

Meclis Başkanı Ali Kantur son Meclis toplantısından bu yana gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili Meclis Üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

 

Toplantıda; TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı ve aynı zamanda TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. Kurucu Genel Müdürü A. Saygın Baban tarafından, MEYBEM’in atık alanındaki faaliyetleri hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

İkinci gündem maddesinde, TOBB Reel Sektör Araştırma Geliştirme Ve Uygulama Daire Başkanı Mustafa Kemal Günay’ın katılımlarıyla Meclisin kapasite kriteri taslakları özelinde yaptığı çalışmalar değerlendirildi.

 

Toplantı, 29 Şubat 2024 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımı ile yapılacak TOBB Sektörel Ekonomi Şurası hakkında bilgilendirme yapılmasıyla son buldu.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA