TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi bir araya geldi


13.06.2024 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Yeşil ve Zeki Kıvanç’ın katılımı ile Meclis Başkanı Erdal Sükan başkanlığında video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil yaptığı açılış konuşmasında; sektörün sorunlarının ilgili Bakanlıklar ve kurumlara iletildiğini ifade etti. Zeki Kıvanç ise bu toplantılardan elde edilen çıktıların kamu temsilcilerine aktarılması ve çözümü noktasında oldukça faydalı olduğunun altını çizdi. Kurban Bayramı’nı kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

 

Toplantıda, Kâğıt Sektöründe Karbon Ayak İzi Doğrulama Süreci hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak Meclis Üyeleri’nin konuya ilişkin görüş ve beklentileri istişare edildi. TS EN ISO 14064 -1 Standardı’na göre kurumsal karbon ayak izini hesaplarken raporlanan kategoriler hakkında bilgi verildi.

 

Meclis Başkanı Erdal Sükan ise; sektör ile ilgili toplantı ve çalıştaylara ilişkin bilgi paylaşımı yaparak, güncel konuları dile getirdi. Son olarak Meclis Üyeleri tarafından değerlendirme ile toplantı sonlandırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA