TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

IIT- SMIIC: Dünya Helal Toplantısı


26.03.2014 / Yurtdışı Etkinliklerİslam Ülkeleri Standardizasyon ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) / Pakistan Standartlar ve Kalite Kontrol Otoritesi (PSQCA) işbirliğinde, Pakistan Helal Ürün ve Hizmetler Derneği tarafından, SMIIC’in 6. Genel Kurul ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları ile eşzamanlı olarak, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) -SMIIC: Dünya Helal Toplantısı’nın, 3-4 Haziran 2014 tarihinde, Pakistan’ın İslamabad kentinde düzenlenecektir. ​

Söz konusu etkinliğin, İİT, SMIIC, İslam Kalkınma Bankası (İKB), İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA),  Ticaretin Geliştirilmesi için İslam Merkezi (ICDT), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Helal Kalkınma Konseyi (HDC),  Körfez Standardizasyon Organizasyonu (GSO); Uluslararası İslami Helal Organizasyonu (IIHO),  Emirlik Metroloji ve Standardizasyon Kuruluşu (EMSA), Dubai Akreditasyon Merkezi (DAC) ve Uluslararası Helal Birliği tarafından desteklenmektedir.   

 

Yazıda ayrıca, söz konusu etkinliğin Pakistan’ı küresel Helal ticaret haritasında belirgin konuma getirmeyi, Pakistanlı ihracatçıları Helal ticaretinde elde edilebilir fırsatlar hakkında bilgilendirmeyi, Helal ticaret ile ilgili konular ve karşılaşılan zorluklar, akreditasyon, pazarlama ve sertifikasyon konularında görüş alışverişinde bulunmayı amaçlamaktadır.  

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA