TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

New York’da ABD’li yatırımcılarla ve finans kuruluşları ile buluşma


10.11.2017 / New York ABDTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte, ABD’nin New York kentinde yatırımcılarla ve finans kuruluşları temsilcileri ile düzenlenen toplantılara katıldı.​

Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD temasları çerçevesinde New York'ta ülkenin önde gelen finans ve iş dünyası temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. Finans kuruluşları temsilcileriyle yapılan ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı görüşmede; Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Volkan Bozkır ve Mustafa Şentop, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ile Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı Arda Ermut yer aldı.

 

Daha sonra şirket yöneticileri ve yatırımcılarla bir toplantı gerçekleştirildi. Görüşmeye ABD'nin önde gelen şirketlerinden Pepsico, UPS, Raytheon, Coca Cola, GE Aviation, Credit Suisse, Accenture, Motorola, Amazon, Citi Group, Deutsche Bank ve IBM gibi şirketlerin temsilcileri katıldı.

 

İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesiyle ilgili konuların ele alındığı görüşmede TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, US Chamber Başkan Yardımcısı Mayron Brilliant, Başbakan Yardımcısı Şimşek, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Muş, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Şentop ve Bozkır, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ve TYDTA Başkanı Ermut da yer aldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA