TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Meclis üyeleri TOBB’da buluştu


19.04.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Bu yıl ki seminerler kapsamında 16’ıncı grupla bir araya geldiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu meclis üyelerine TOBB’un faaliyetleri ve son dönem çalışmalarına ilişkin bir sunum yaptı.​

Türk iş dünyası olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu sıkıntıların aşılması noktasında sık sık istişare için bir araya geldiklerini ve üyelerin beklentilerini ilgili makamlara aktardıklarını dile getirdi. 2018’in Ağustos ayından bu yana yaklaşık 40 ili ziyaret ettiğini belirten TOBB Başkanı,  365 oda ve borsa başkanı ile 7 bölge bazında bir araya geldiğinden söz etti. Odalar ve Borsalar Birliği’nin gücünün tabandan geldiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Sizlerden gelen taleplerle ne yapacağımıza dair yol haritamız çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımıza ziyaret ederek çözüm yolları ile birlikte beklentilerimizi sunduk. Konsey toplantıları da yaptık. Onların sonuçlarını da dosyalarımıza ekledik.  Daha sonra tarihimizde bir ilki yaparak banka genel müdürleri ve genel müdür yardımcılarını reel sektör ile bir araya getirdik. 16 ilde bölge toplantıları yaptık. Toplam 10 bin üyemizle bir araya getirdik. Bankacılarla birebir yapılan görüşmelerde üyemizin sorunlarının yüzde 97’si çözüldü” dedi.

 

-Yapısal reformlar dönemi

 

Hisarcıklıoğlu konuşmasında ekonomi şurası ve sektörel şuraya da dikkat çekerek, düzenledikleri bu toplantılar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekonomi ile ilgili Bakanlara sorunları birebir anlatma fırsatı bulduklarından bahsetti.

 

Seçim döneminin bittiğini artık önümüzde 4,5 yıl seçimsiz bir süreç bulunduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, yapısal reformların yapılması için bu dönemin iyi değerlendirilmesini istedi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA