TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası'nı ziyaret etti


04.05.2019 / BalıkesirTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası'nı ziyaret ederek, Başkan Hasan Ali Eğinlioğlu ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.​
Hisarcıklıoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, Balıkesir'e her geldiğinde moral aldığını ve gittiği diğer yerlerde Balıkesir'i örnek verdiğini söyledi.

Balıkesir'in Türkiye'yi doyuran şehir olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, "Allah size herşeyi vermiş. Sanayide epey ileri gittiniz. Balıkesir aynı zamanda bir tarım ve hayvancılık şehri" dedi.

Balıkesir Sanayi Odası'nın 5 yıldızlı akredite bir oda olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, "Bu yıldızlamayı ben vermiyorum. Uluslararası bir kuruluş yapıyor. Paris, Londra, Berlin odaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa Balıkesir Sanayi Odamda minimum aynı standartta hizmet veriyor" şeklinde konuştu.

Ağustos ayında başlayan ekonomik sıkıntılar sonrasında oda/borsa başkanları ile bölgesel toplantılar yaptıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, tespit ettikleri sorunları başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara doğrudan ilettiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu ayrıca finansman sorunu için Türkiye Bankalar Birliği ile toplantılar düzenlediklerini ve bu toplantılarda iş dünyasını banka genel müdürleri ile bir araya getirdiklerini anlattı.

Hisarcıklıoğlu, oda/borsalardan kendilerine gelen ve hükümete ilettikleri sorunların çözümü noktasında da işin takipçisi olduklarını belirtti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA