TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Şanlıurfa iş dünyası ile biraraya geldi


08.03.2020 / ŞanlıurfaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı’nda bölge işverenlerinin sorunlarını ve beklentilerini dinledi, istişarelerde bulundu.​

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın ortaklaşa olarak düzenlediği istişare toplantısına konuk olan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada kentin dinamiklerine ve gücüne vurgu yaparak, yapılması gerekenler üzerinde değerlendirme yaptı. Şanlıurfa’daki oda ve borsaların önemli işlere imza attıklarına işaret eden Hisarcıklıoğlu 3 yıl önce 224 fabrika bulunan ildeki OSB’de bugün 319 fabrikaya ulaştıklarını bildirdi.

 

Bölgenin çok büyük bir değeri olan Göbeklitepe’nin dünyaya tanıtılmasında oda ve borsaların çok büyük katkıları olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa’daki oda ve borsaların 5 yıldız kalitesinde hizmet verdiğine dikkat çekti.

 

-Şanlıurfa yöresel ürünlere sahip çıktı

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yöresel ürünlere sahip çıkılması noktasında Şanlıurfa’nın birinci sırada bulunduğunu vurgularken, 28 tane tescillenmiş ürüne sahip oldukları bilgisini verdi. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Hisarcıklıoğlu, herkesin farklı düşüneceğini önemli olanın ortak akılda birleşebilmek olduğunu dile getirdi.

 

Hisarcıklıoğlu konuşmasında, son dönemde oda ve borsaların talepleri ile hükümet tarafından hayata geçirilen düzenlemelere ilişkin bilgi verdi.

 

Şanlıurfa iş dünyasının temsilcileri de; pamuk desteklemelerinin iyileştirilmesi, uçak seferlerinin artırılması, otel sayısının artırılması konusunda destek, sulama fiyatlarındaki adaletsizliğin giderilmesi, fıstık ile ilgili destek kapsamına alınmak gibi talepleri ifade ettiler.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA