TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çanakkale Zaferi, vatan aşkı konusunda tarihe yazılmış en büyük destandır


17.03.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.​

Hisarcıklıoğlu mesajında Çanakkale Zaferi’nin bağımsızlık adına ‘geri dönmeyi asla düşünmeyen’ kahraman askerlerimizin tarihe attığı en büyük imza olduğunu söyledi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; genç, yaşlı, çoluk, çocuk demeden verilen çok büyük bir kurtuluş mücadelesinin, vatan aşkı ve bağımsızlık inancı ile başarıya ulaştığını belirten Hisarcıklıoğlu, bu mücadeleye hayatlarını veren herkese şükran borçlu olduklarını dile getirdi.

 

TOBB Başkanı, “Yüce Allah’tan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Bugün onların sayesinde başımız dik ve gururla dünyaya bakıyoruz” dedi.

 

Çanakkale destanının, bir milletin bir ve beraber olduğunda neleri başarabildiğinin en güzel örneği olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Her zaferin arkasında dayanışma ve beraberlik vardır” diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA