TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki İkili Oda Başkanları ile görüştü


24.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de faaliyet gösteren AB, İngiltere ile İsviçre kökenli firmalar tarafından kurulan iş dernekleri ve TOBB ile Alman Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği tarafından kurulan Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) Başkanları ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. ​
Toplantıya; AHK Başkanı Dr. Markus Slevogt, Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı, Zeynep Necipoğlu, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, Hollanda Ticaret Birliği Türkiye Ofisi Başkanı Caspar Van Haaften, Türk, Belçika, Lüksemburg Ticaret Derneği Başkanı Levent Apaydın, Avusturya Ticaret Müşaviri ve WKÖ Türkiye Temsilcisi Georg Karabaczek, Türkiye’deki Birleşik Krallık Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt ve Türkiye’deki İsviçre Ticaret Odası Başkanı Arpat Şenocak katıldı. 

COVID-19 sürecinde ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi, tedarik zincirinde yaşanan sorunlar, Türkiye’deki iş yapma ortamı ele alındı. Türkiye-AB Gümrük Birliğinin güncellenmesinin önemi vurgulandı.  

Ayrıca, İkili ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından,  Türkiye-İngiltere Serbest Ticaret Anlaşması müzakereleri ve Parlamento’da onay sürecinde olan Türkiye-EFTA Serbest Ticaret Anlaşmasının öneminin altı çizildi.   

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA