TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB’a “Kadının Dostu STK Ödülü”


01.03.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve dijital ortamda gerçekleştirilen Türkiye'nin Kadın Liderleri Ödül Töreni'nde, ‘Kadının Dostu STK Ödülü’ne layık görüldü.​
Törene, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu adına TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran katıldı. Kıran, Hisarcıklıoğlu’nun mesajını okudu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun mesajı şöyle; 

“Çok kıymetli kadın girişimci kardeşlerim, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sizler, iş hayatında giderek daha fazla yer aldıkça, ülkemizin de güçlendiğini bizzat görüyorum.

Hayatın her alanında gösterdiğiniz başarılarla, bulunduğunuz yeri ve bunun daha da ilerisini, hak ettiğinizi gösteriyorsunuz. Zira kadının elinin değmediği bir ekonomi, büyüyemez. Kadını köşede bırakan zihniyet, ilerleyemez.

İşte biz de bu yüzden dedik ki; kadınlarımız her işi başarır. Bu vizyonla 81 ilde kadın girişimci kurullarımızı kurduk. Şu an 7 bini aşan kadın girişimci üyesiyle, en büyük kadın meslek örgütü haline geldik. Aynı zamanda kadın girişimci sayımızı da ikiye katladık.

Kadın Girişimciler Kurulumuz, bir de çok önemli kadın lider çıkardı. Sayın Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanımız oldu.

TOBB ve Kadın Girişimciler Kurulumuz, bundan sonra da, her zaman sizlerin yanında olacaktır. Kendileri, aileleri, ülkeleri için gece gündüz mücadele veren tüm kadınlarımıza, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu güzel etkinliğin hayata geçmesini sağlayan Dünya Gazetesini tebrik ediyorum. Doğru bir vizyonla hareket ederek, hem, marifet iltifata tabidir diyorlar. Hem de, başarılı kadınlarımızı ön plana çıkarıyor, onları tanıtıyor ve gençlerimizi için de rol model olmalarını sağlıyorlar.

İş dünyası, siyaset, bilim, eğitim, kültür, sanat ve spor yaşamında, büyük başarılara imza atan kadınlarımızla gurur duyuyorum. Ödüle layık görülen, tüm lider kadınlarımızla iftihar ediyorum. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum”. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA