TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Umat Gümrük ve Turizm AŞ Genel Kurulu İpsala’da yapıldı


11.08.2022 / İpsala EdirneTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İpsala’da yapılan Umat Gümrük ve Turizm AŞ Genel Kurulu’na katıldı. ​

İpsala Sınır Kapısını modernize etmek üzere Trakya’daki Oda-Borsalarla birlikte 2001 yılında 8,5 milyon lira sermayeyle UMAT’ı kurduklarını hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İpsala’nın bugün ülkenin en modern kapılarından birisi olduğunu söyledi.

 

İpsala’da sağladıkları başarının örnek olduğunu ve diğer kapıların modernizasyonun da yolunu açtığını belirten Hisarcıklıoğlu, modernize edilen sınır kapılarında araç ve yolcu geçiş sürelerinin 4 kat hızlandığını anlattı. TOBB Başkanı, “Bu yeni kapılar sayesinde Türkiye, lojistikte sınıf atladı. Bütün bunlar devletimizin bütçesinden tek bir kuruş harcanmadan yapıldı. Tüm bunları Oda ve Borsa başkanlarım bir araya gelerek yaptı. Bu işlerin de ilk adımını Trakya Oda-Borsa Başkanlarım attı.

Geçmişte Oda-Borsa ne iş yapar diyorlardı. O günler geride kaldı. İşte Odalar ve Borsalar, Türkiye’nin geleceğine böyle yatırım yapar. Devletine kazandırır, üyesine kazandırır” diye konuştu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA