TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclisinden Sosyal Güvenlik Kurumu’na ziyaret


09.09.2011 / Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi Başkanlık Divanı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar’ı makamında ziyaret etti. Meclis Başkanı Seyit Karaca, Meclis Başkan Yardımcıları Mehmet Altuğ ve Banu Küçükel ile Meclis üyesi Necati Çanakçı’nın katıldığı ziyarette, SGK Başkanı Acar’a Meclis çalışmaları hakkında bilgi verildi. ​ ​
Ziyarette, “SGK Sağlık Hizmeti Satın Alım Sözleşme Taslağı” ve “Sağlıkta Uygulama Tebliğ” (SUT) hakkında, Sağlık Kurumları Meclisi’nin hazırladığı raporları sunan Meclis Başkanlık Divanı, Meclisin bu iki mevzuata ilişkin görüşlerini aktardı.

Son dönemde, sağlık sektöründe yaşanan gelişmelerin, uygulamaya konulan sağlık politikalarının, sistem kurma ve bu sistemi geliştirme adına olumlu adımlar olduğunu belirten başkanlık divanı, bu süreçte özel sağlık sektöründe ciddi zorluklar yaşandığını ifade etti.

-‘Özel sağlık sektörünü kendimizden sayıyoruz; onu ayrı olarak düşünmüyoruz’

SGK Başkanı Fatih Acar, devletin görevinin özel-kamu ve üniversite hastaneleri arasında koordinasyon ve uyumun sağlamak olduğuna ifade ederken, özel ve kamu sağlık sektörünün birbirinden ayrı unsurlar olarak değerlendirilmediğini, bunların birbirini tamamladığını, özel sağlık sektörünün gelişmesinin ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti. Önerilere gayet açık bir Kurum olduklarını vurgulayan Acar, sağlık hizmetlerinin işleyişini kolaylaştıracak bazı yenilikler planladıklarını belirtti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA