TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Doğal Gaz Meclisi’nden BOTAŞ’a ziyaret


04.10.2011 / TOBB Türkiye Doğal Gaz Meclisi Başkanlık Divanı BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fazıl Şenel’i makamında ziyaret etti.​ ​

 

Meclis Başkanı İbrahim Akbal’ın öncülüğünde Meclis Başkan Yardımcıları Eyüp Aratay, Erdoğan Arkış ve Altan Kolbay’ın katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fazıl Şenel ile BOTAŞ Genel Müdür Yardımcıları, Mehmet Konuk, İbrahim Tan ve Asım Kafkas’a, Türkiye Doğal Gaz Meclisi hakkında bilgi verildi.

TOBB çatısı altında oluşturulan ve sektörün tüm taraflarını içine alan Türkiye Doğal Gaz Meclisi’nin kurulmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Şenel, söz konusu oluşuma desteklerinin tam olduğunu belirtti.

-  “BOTAŞ liberal piyasanın karşısında değil”

Başta “4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu” ve BOTAŞ’ın özelleştirilmesi olmak üzere, kontrat devirleri, uluslararası anlaşmalar gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, BOTAŞ’ın liberal piyasa yapısının karşısında olmadığını hatırlatan Fazıl Şenel, sektörün yanında olduklarını belirtti. Şenel ayrıca, BOTAŞ’ın bilgi ve tecrübesiyle, uluslararası piyasalarda kendini yeniden konumlandırabilecek güçte olduğunu ve bu yolda çalışılabileceğini dile getirdi. 

TOBB Türkiye Doğal Gaz Meclisi Başkanlık Divanı heyeti de, BOTAŞ’ın özelleştirilmesi sürecinde ulusal çıkarların öncelikli olduğunu ve özelleştirmelerin bu çerçevede yapılmasını desteklediklerini ifade etti. Heyet, kanunda yapılacak düzenlemelerle gerçekleştirilecek,  daha liberal ve rekabetçi bir piyasanın, özel sektör yatırımlarının önünü açacağını bildirdi ve destek talep etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA