TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de katıldığı CeBIT Bilişim Eurasia başladı


06.10.2011 / Avrasya’nın Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. ​ ​


Açılışa, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Azerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı Genel Müdürü Prof. Dr.Wolf-Dieter Lukas, Akıllı Kentler Platformu(AKOS) Başkanı Şekip Karakaya, Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Lenarz ve çok sayıda davetli katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, son 10 yılda Türkiye'nin bilişim ve teknoloji alanında büyük mesafe katettiğini belirtti.

Yalçıntaş, daha önce Türkiye ekonomisinde en fazla çarpan etkisi yaratan sektör inşaat iken, son yıllarda diğer sektörleri tetiklemesi, daha rekabetçi hale getirmesi açısından bilişimin, Türkiye'nin en önemli sektörü haline geldiğini söyledi.

Fuarda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) de bir stant kurdu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA