TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi çalışma gruplarının yol haritasını çizdi


22.10.2011 / Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi, yılın dördüncü toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. Toplantıya girişim sermayesi fon yöneticilerinin yanısıra ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileri de katıldı.​ ​

 

Alt çalışma gruplarının iş planlarının çıkarıldığı toplantıda, birebir yapılacak görüşmeler ile meclis çalışmalarının daha aktif hale gelebileceği yönünde görüş birliğine varıldı. Meclis toplantılarına davet edilmesi öngörülen müşavir, avukat ve hukukçuların sektördeki mevzuatta oluşabilecek sıkıntıların çözümüne yardımcı olabilecekleri ortak bir görüş olarak vurgulandı.

Meclis üyelerince, daha etkin çalışmalara imza atılabilmesi için görünürlüğün artması gerektiği dile getirilirken, tanıtımın önemine vurgu yapıldı ve bu konuda üniversitelerden nasıl katkı sağlanabileceği tartışıldı.

Türkiye’deki kurumsal yatırımcıların, girişim sermayesi fonlarına yapacakları yatırımlarda karşılaştıkları engeller ve bu engelleri aşma noktasında nelerin yapılabileceği de Meclis’in tartışma konuları arasındaydı. Toplantıda ayrıca 14-20 Kasım 2011 tarihleri arasında kutlanacak Global Girişimcilik Haftası da değerlendirildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA