TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ambalaj sektörü bilgilendirme toplantısında buluştu


27.10.2011 / TOBB Türkiye Ambalaj Meclisi organizatörlüğünde ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen “Ambalaj Sektörü Bilgilendirme Toplantısı” Ankara’da TOBB birlik merkezinde gerçekleştirildi. ​ ​

 

Kamu kurumlarındaki uzmanlar, sektör temsilcileri ve ambalaj sektöründe mevzuat takibi yapan firma temsilcilerinin bir araya geldiği toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Ambalaj Meclisi Başkan Yardımcısı Yaşar Nadir Atilla, sektöre ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda çeşitli konu başlıkları hakkında Bakanlık temsilcileri bilgilendirmeler yaptı. Dinleyicilerin de katılımıyla toplantı interaktif bir biçimde gerçekleştirildi.

Toplantıda şu konularla ilgili yasal düzenlemeler ele alındı:  Gıda ile temas eden madde ve malzemeler; gıda maddelerini etiketleme kuralları ve cezai hükümler; ambalaj atıklarının kontrolü; hazır ambalajlı mamullerin ağırlık ve hacim esasına göre net miktar tespitleri ile hazır ambalajlı mamullerin nominal dolum miktarı ile ilgili kuralların belirlenmesi; ölçü kabı olarak kullanılan ölçü şişeleri ve idari para cezası uygulamaları; deterjan ambalajlarının etiketlenmesi ve cezai hükümler; su ambalajlarının etiketlenmesi ve kozmetik ambalajlarının etiketlenmesi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA