TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

UMEM Beceri'10 projesi Polatlı’da 8.grup eğitimlerine başladı


26.11.2015 / Ankara/PolatlıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen proje kapsamında 8. grup eğitimleri Polatlı Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde başladı.​

Açılış toplantısı, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barış, Okul Müdürü Hüseyin Üstüntaş, Polatlı Belediyesi ARGE-İstihdam Merkezi Sorumlusu Doğan Yumuşak, Eğitmen Uğur Balcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

PTO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barış, ‘’Bilhassa sanayi sektöründeki eğitim ortamının olmaması ve diğer sektörlerdeki eğitim eksikliği sebebiyle ortaya çıkan UMEM Beceri'10 projesi kendini yenileyen ve sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurup eğitim ortamı oluşturmayı amaçlar. Bir beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliği olan projede hem işveren hemde çalışan kazançlı çıkar. İşveren nitelikli eleman sahibi olur ve çalışanda bir meslek dalında vasıflı olur.’’ dedi.

 

Barış, ‘’ Bir vatandaşımız iş başvurusu için bir firmaya gittiğinde ne iş olsa yaparım diyor. İşte UMEM Beceri'10 eğitimleri sayesinde vatandaşlarımız bir meslek dalında uzman oluyor. Artık ne iş olursa yaparım değil ben şu konuda uzmanım diyerek nitelikli iş sahibi oluyor. Aynı zamanda istihdam yapan firmalar için, 18 ile 29 yaş arası erkekler ve tüm kadınlar için 42 ay süreyle, 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanıyor. İlçemizde de odamızın meslek komitelerinin taleplerine göre farklı sektörlerde kursları açıyoruz. Bu açtığımız kurs ilçemizdeki sekizinci kursumuz olacak. Önümüzdeki günlerde de Mobilya Elemanı kursunu açacağız. Satış Görevlisi kursuna katılan arkadaşlara başarılar diliyorum. Önümüzdeki süreçte sektörden gelen talepler üzerine meslek edindirmeye yönelik iş garantili kursları açmaya devam edeceğiz  ‘’ dedi.

 

UMEM Beceri'10 kurslarının önemini vurgulayan ve “Satış Görevlisi”  kursuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hüseyin Üstüntaş ise, ‘’ UMEM Beceri'10 kursları ile kişilere imkan sağlanıyor. Hayatlarında yeni bir sayfa açılıyor. Meslek sahibi olmayan birçok vatandaşımız bu proje kapsamında meslek sahibi oluyor. ‘’ şeklinde konuştu.

 

75 gün sürecek teorik eğitimin ardından kursiyerler Polatlı Ticaret Odası üye firmalarda 3 ay boyunca staj yapacak.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA