TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BM Genel Sekreter Yardımcısı Acharya’dan TOBB’a ziyaret


04.02.2016 / AnkaraBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM En Az Gelişmiş Ülkeler (LDCs), Denize Çıkışı Olmayan Gelişmekte Olan Ülkeler (LLDCs) ve Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri (SIDS) Yüksek Temsilcisi (UN-OHRLLS) Gyan Chandra Acharya TOBB’u ziyaret etti. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ve Acharya, 26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan En Az Gelişmiş Ülkeler Ara Dönem Gözden Geçirme Toplantısı kapsamında TOBB’un gerçekleştirebileceği katkıları görüştü.​

Faik Yavuz, TOBB’un, BM ve bağlı kuruluşları ile uzun yıllardır süregelen yakın bir işbirliğinde olduğunu belirterek, 9-13 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen BM En az Gelişmiş Ülkeler 4. Konferansı’nda olduğu gibi Antalya’daki toplantıda da yine TOBB olarak katkı vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

BM Genel Sekreter Yardımcısı ve OHRLLS Yüksek Temsilcisi Gyan Chandra Acharya da TOBB’u hem G20-B20 sürecinde hem de ulusal ve uluslararası alanlardaki başarılarından ötürü tebrik etti. Acharya,  En Az Gelişmiş Ülkeler konusunda gerçekleştirmiş oldukları çalışmalarda hükümetlerin, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının desteğine ihtiyaç duyulduğunu, TOBB’un bu anlamda önemli bir kuruluş olduğunu belirtti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA