TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

VOC-TEST MERKEZLERİ – II hibe programı sözleşmesi imzalandı


08.02.2016 / AnkaraTOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (VOC-TEST Merkezleri –II) Hibe programı sözleşmesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Birliğimiz arasında imzalandı. ​

İmzalanan sözleşme ile KOBİ’lere eğitim ve danışmanlık hizmeti veren kişilerin, yapılacak sınav ve belgelendirme hizmetleri ile “KOBİ Danışmanı” mesleki yeterlilik belgesi almaları sağlanacak.

 

Sözleşmeye, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Ömer Ayçiçek imza attı.

 

18 ay sürecek TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (VOC-TEST MERKEZLERİ – II) projesi ile “Halkla İlişkiler Uzmanı”, “Proje Elemanı” ve “Proje Uzmanı” alanlarında ulusal meslek standartları ve ulusal yeterliliklerin hazırlanması ve “KOBİ Danışmanı” alanında sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amaçlanıyor. Özellikle “KOBİ Danışmanı” sınav ve belgelendirme hizmetleri ile dağınık yapıda bulunan KOBİ danışmanlık sektörünün güçlendirilmesi ve düzenlenmesi hedefleniyor.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA