TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Memiş Kütükcü İran Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı


11.02.2016 / AnkaraTOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, İran Büyükelçiliği'nin ev sahipliğinde, Swiss Otel'de İran İslam Devrimi'nin 37. yıl dönümü kutlamaları için düzenlenen resepsiyona katıldı.​

Memiş Kütükcü’nün yanı sıra resepsiyona AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan ve diplomatik misyon temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

Burada bir konuşma yapan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "İran'a uygulanan ambargoların ortadan kalkmasıyla diğer taraftan son dönemlerde imzaladığımız tercihli ticaret anlaşmamızın etkisiyle ticaretimizin çok daha üst düzeye çıkmasını bekliyoruz" dedi.

 

-"Türkiye, İran'ın zor zamanlarında yanında oldu"

 

İran Dışişleri Bakanlığı Asya ve Pasifik'ten Sorumlu Bakan Yardımcısı İbrahim Rahimpur ise İran İslam devriminin 37. yıl dönümünün İran aleyhindeki yaptırımların kalmasından sonra yeni bir aşamaya gelmesi akabinde kutlandığını belirterek,"Ben inanıyorum ki tüm davetlilerimiz bu durumdan memnuniyet duyuyordur" dedi.

 

İran'ın Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli de, Türkiye'nin İran'a uygulanan yaptırımlar döneminde ve nükleer müzakereler sürecinde İran'ın yanında olduğunu ve yapıcı bir rol ifa ettiğini söyleyerek, İran makamlarının Türkiye'nin bu samimi yaklaşımlarını her fırsatta takdir ettiğini anlattı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA