TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz "Federal Kıbrıs'ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Projesi" toplantısına katıldı


11.02.2016 / Lefkoşa KKTCTOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) tarafından düzenlenen "Federal Kıbrıs'ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Projesi" nihai rapor lansmanı toplantısına katıldı.​

KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu'nun da katıldığı toplantıda T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KTTO Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Toros, KKTC Maliye Bakanı Birikim Özgür ve Çözüm Sürecinde ve Sonrasında Kıbrıs Türk Ekonomisi Komitesi Başkanı Özalp Nailer de yer aldı. Özel sektör ve kamu kurumlarından 150'ye yakın kişinin katıldığı toplantıya Hollanda Büyükelçisi de hazır bulundu.

Lefkoşa Ekonomi Forumu'nda, TOBB, Yunanistan Odalar Birliği ve KTTO ile beraber çalışmalar yürütülen Kıbrıs Rum Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mantos Mavromatis ve Kıdemli Direktörü Leonidas Pashalides de toplantıya katıldı.

Açılış konuşmalarından sonra gerçekleştirilen bölümde "Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Projesi "Müdürü Prof. Dr. Ömer Gökçekuş Nihai Raporu içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun sonrasında gerçekleşen soru-cevap bölümünün ardından toplantı sonlandırıldı.

Toplantı sonrasında KTTO Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz onuruna bir öğle yemeği düzenlendi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA