TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

MEYBEM Bilgilendirme Eğitimlerinin ikincisi TOBB’da düzenlendi


11.02.2016 / AnkaraTOBB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri eğitim ve bilgilendirme toplantılarının ikincisi, TOBB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.​

TOBB Reel Sektör Ar. Ge ve Uygulama Daire Başkanı O. Fatih Soysal’ın açılış konuşması ile başlayan eğitimde, odaların MEYBEM sorumlularına Ulusal Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ve MEYBEM’in Faaliyetleri hakkında bilgiler verilerek, destek ve teşvikler anlatıldı.

 

Yapılan sunumda, mesleki yeterlilik sınavlarına başvuru süreci, sınav ve belgelendirme süreçleri ile ilgili detaylı bilgi verilerek, tarafsızlığın korunması prensibine vurgu yapıldı. Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerin ilk grubunda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiği belirtilerek, 2017 yılının sonuna kadar sınav ücretlerinin tamamının geri ödendiği ifade edildi.

 

MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, TÜRKAK tarafından ISO 17024 uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen sınav ve belgelendirme merkezidir. Toplam 3 sektör ve 12 ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA